Головна > Всі новини > Активісти району > Великий розпродаж – видавництво Смолоскип, залите окропом, позбувається тисяч книжок лише по 200 грн

Великий розпродаж – видавництво Смолоскип, залите окропом, позбувається тисяч книжок лише по 200 грн

Через прорив теплотраси у Києві видавництво "Смолоскип" влаштувало вуличний розпродаж підмочених книжок

Смолоскип розпродає книжки по 200 грн

Відоме київське видавництво “Смолоскип” запрошує всіх охочих придбати постраждалі від затоплення книжки всього по 200 гривень. Гаражний розпродаж стартує сьогодні, 11 червня, о 12:00 у дворі на вулиці Межигірській, 21, де ще вчора волонтери рятували тисячі примірників з окропу. До продажу пропонують замоклі та інші пошкоджені видання – за єдиною фіксованою ціною без винятків.

Підвали будинку видавництва зазнали пошкоджень через аварію на мережі гарячого водопостачання – аварія тривала близько п’яти годин. Окріп затопив підвальні приміщення, де видавництво “Смолоскип” зберігало книжкові фонди. Рівень води в підвалі сягав висоти колін, а частина видань псується через вологість і температуру близько 60 градусів.

“П’ять годин нас заливало окропом, поки нарешті Київтеплоенерго перекрило теплотрасу і ми змогли бодай почати відкачувати воду”, – зазначило видавництво у своєму дописі.

Розпродаж книжок. Фото: facebook.com/smoloskyp

У “Смолоскипі” наголосили, що всі пошкоджені книжки – замоклі та інші – можна придбати за єдиною ціною 200 гривень. Окрім розпродажу, видавництво знову просить небайдужих прийти допомогти розібрати те, що залишилося після аварії. Значну частину книг уже втрачено остаточно, а решту намагаються врятувати волонтери та працівники.

Команда подякувала всім і попросила про допомогу

Повідомлення про інцидент викликало широкий резонанс у літературній спільноті – письменники, читачі та колеги по галузі висловлюють підтримку команді “Смолоскипа”. У дописі команда визнала: без волонтерської підтримки вчора вони б самі не впоралися. Роботи ще залишається дуже багато – і сьогоднішній день стане і днем порятунку, і днем розпродажу одночасно.

Що варто знати про “Смолоскип”

“Смолоскип” – одне з найстаріших і найавторитетніших українських видавництв. Засноване 1967 року в Балтиморі українськими емігрантами, воно публікувало дисидентську та правозахисну літературу, твори репресованих авторів – Василя Стуса, Ліни Костенко, Євгена Сверстюка, Миколи Хвильового. Детальніше про те, як затоплення вдарило по підвалах видавництва, читайте в нашому матеріалі.

Київський книжковий ринок і без того переживає непрості часи. Тиражі скорочуються попри зростання кількості видавців – така тенденція зафіксована в дослідженнях галузі. На цьому тлі відкриваються і нові точки: видавництво “Фоліо” орендує площу в книгарні “Наукова думка” на Європейській площі і планує відкрити там новий магазин “Грушевський”.

Слідкуйте за нами у Telegram

Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна ПІДПИСАТИСЯ

Зараз читають на Інформаторі

Зараз читають на Інформаторі

16:31

Масова бійка з індусами в Дрогобичі – поліція назвала винуватця

16:08

Росіяни скинули три авіабомби на Словʼянськ, серед поранених – дитина

15:50

Іран замінував свої схованки зі збагаченим ураном, щоб США не могли його захопити та вивезти – CNN

15:31

СБУ розповіла деталі атаки по ключовому вузлу перевалки вуглеводнів на півдні Росії

15:19

Путін знову видає бажане за дійсне – заявив про успіхи РФ на фронті та безсилля ударів України

15:12

Армія+ відкрила набір для військових із СЗЧ до понад 50 бойових підрозділів