Главная > Все новости > Анонсы > У Києві назвали переможців премії «Укрсучфото»: де подивитися

У Києві назвали переможців премії «Укрсучфото»: де подивитися

У столиці нагородили лауреатів першої премії «Укрсучфото» за досягнення в фотографії. 

Премію «Укрсучфото» започаткував інтернет-журнал про тенденції сучасної фотографії Bird in Flight. Мета – відзначити тих, хто вплинув на розвиток фотографії в Україні, підтримати молодих авторів і сприяти розвитку фотографічних проектів. Переможців обирали у трьох номінаціях: Відкриття року, Фотокнига року та Премія за внесок у фотографію. Кращих визначала експертна комісія з культурологів, фотографів, представників медіа та арт-індустрії.

«Відкриттям року» став проект «Under the Weather» Яни Кононової.Переможниця отримала камеру Panasonic Lumix. Виставку цього проекту можна подивитися до 12 травня в Dymchuk Gallery (вулиця Ярославська, 21).

Авторка є доктором філософії в соціології та вирішила дослідити феномен зв’язку погоди і людини – але у фотографії. Назва проекту з англійської мови перекладається як певний стан людини, на зразок афектності, неспроможності, випадання з природного ходу подій.


– У психіатрії це випадання, як мені здається, співвідноситься з меланхолією – і я почала досліджувати такі образи. Меланхолія – стан універсальний. Дав змогу не обмежуватися певними визначеннями, філософськими та психіатричними. Мені ближче психоаналітичне визначення. Що це скорбота за неіснуючими речами. Бажання, всередині якого – пустота,  поділилася Яна Кононова.

Фотографії були зняті в селі Григорівка на Канівщині. Поштовхом до проекту став почута біля магазину пропозиція подивитися «погоду біля танку». Атмосферне явище туману, що було там сконцентроване, спонукало художницю на зйомку пейзажів. А пізніше – шукати суголосних станів меланхолії у портретах людей.  

Премію Фотокнига року та грошовий приз у 30 тисяч гривень дали виданню «Кочетов» зі світлинами Віктора і Сергія Кочетова. Це перша фотокнига видавництва MOKSOP при Музеї Харківської школи фотографії, що вийшла в кінці 2018 року. Віктор і Сергій Кочетови – батько і син. Віктор працював фоторепортером з початку 70-х, тісно спілкувався з представниками Харківської школи фотографії. В книгу увійшли знімки, зроблені з 1970-х років в мандрівках по СРСР. Їх вирізняє іронічний стиль, бо автори розфарбовували світлини – і комбінації кольорів створювали контраст до змісту зображень. 

16 – 28 травня в IZONE (Київ, вулиця Набережно-Лугова, 8) пройде виставка «Кочетов» фотографів Віктора і Сергія Кочетових — переможців номінації «Фотокнига року».

Премію за внесок у фотографію та грошовий приз у 30 тисяч гривень отримав Віктор Марущенко, фотограф, засновник власної школи фотографії. 

– Середній рівень фотографів за ці роки значно зріс. Люди стали більше розуміти, – відзначив він. – У нас є багато талановитих авторів, які досягають успіху за кордоном зі своїми проектами. Важливі не стільки фотографії, скільки особистість. Лише людина, якій є що сказати, може щось зробити в фотографії. Водночас у нас немає інституцій, ринку. На Заході для підтримки художників є система грантів, яка дає змогу працювати над проектами. У нас фотографи вимушені жити за рахунок чоловіка, якимось чином заробляти собі на життя, займатися комерційним фото. Потрібні покупці, видавці, куратори, які повезуть проекти далі. Інакше це вистріл у повітря. Вже 10 років планую зробити аукціон фотографій. Запросити іноземців, представників посольств, які здатні купити їх. Українців на перший аукціон не пускати. І щоб всі наші талановиті фотографи відчули радість від продажі робіт. Але інвесторів поки нема. 

vechirniy.kyiv.ua/