Главная > Все новости > Анонсы > У столичному ВДНГ створять унікальний Музей науки

У столичному ВДНГ створять унікальний Музей науки

Команда експоцентру презентувала концепцію першого Музею Науки в Україні. Він має стати новою візитівкою Києва.  Створюється така некомерційна установа задля популяризації науки серед громадян країни.

Розташується музей у двох діючих павільйонах (№1 та «Наука») і новій спеціально спроектованій будівлі. Крім основної та тимчасових експозицій у цих спорудах планують розмістити інноваційні лабораторії, простір для спеціалізованих заходів, зону спеціально відведену під літні табори, кафетерій тощо. Обіцяють понад 10 тисяч квадратних метрів для українських та світових досягнень у сферах фізики, космосу, біології, хімії та інших наук. 

— Музей Науки створюється, у першу чергу, для майбутніх поколінь. Близько 70% потенційних відвідувачів музею — діти. Саме їм в інтерактивній емоційно-насиченій формі у майбутньому закладі ми хочемо  розказати про те, як влаштований світ, надихнути їх до пізнання та творення. Я впевнений, що такий амбіційний культурно-освітній проект є  невід’ємною складовою для розвитку суспільства як міста та області, так і всієї країни. Це проект покоління, — зазначив генеральний директор ВДНГ Євген Мушкін

Всього для реалізації проекту знадобиться 16 873 млн. євро. Втілити у життя ідею майбутнього заплановано у найближчі 3-5 років (залежить від успішності фандрайзингу). Ознайомитися з концепцією Музею Науки у Києві можна за посиланням: drive.google.com/file/d/1rCyOl_rYhRbdeyhfOor9aSqad8Teiw8b/view.

Музеї наук створюються по всьому світу, аби демонструвати широкому загалу наукові досягнення людства через освітньо-розважальний підхід. Один з перших таких закладів відкрився ще на початку 20-го століття у Мюнхені, і з тих пір їх з’явилося сотні. У світі кожен рік такі установи відвідують 300 мільйонів осіб. Український проект передбачає створення інноваційного музею на зразок варшавського «Копернікуса» чи музею «Немо» в Амстердамі – установ, які у перші ж роки після відкриття стали візитками  своїх столиць. 


vechirniykiev.com.ua/