Главная > Все новости > У 8 бюветах Києва виявилено неякісну воду: адреси

У 8 бюветах Києва виявилено неякісну воду: адреси

8 із 10 перевірених проб води із бюветних комплексів не відповідають нормативам.

Результати перевірки 10 бюветних комплексів засвідчили, що у 8 пробах води виявлені відхилення від гігієнічних вимог до питної води питної.

Щотижня фахівці ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві перевіряють по 10 бюветних комплексів. Щодо останніх результатів, відхилення були виявлені у 8 із 10 проб. Зокрема, за санітарно-хімічними показниками безпечності та якості питної води.

– У 4 пробах за вмістом заліза та марганцю. У 8 пробах за показниками епідемічної безпеки – загальні колі форми, – йдеться у повідомленні щодо забруднення води.

Адреси бюветних комплексів, де виявлені відхилення:

  • вул. Кирилівська, 99: виявлено загальні колі-форми, за нормативом їх бути не повинно; 
  • вул. Вітряні Гори, 2: виявлено загальні колі-форми, за нормативом їх бути не повинно; 
  • вул. Кобзарська, 2: виявлено загальні колі-форми, за нормативом їх бути не повинно;
  • вул. Івана Виговського, 12 (колишня – вул. Маршала Гречка): виявлено загальні колі-форми, за нормативом їх бути не повинно, а також перевищений вміст заліза –  0,22 мг/дм³ (норматив – ≤ 0,2 мг/дм³);
  • вул. Туполєва, 22-б виявлено загальні колі-форми , за нормативом їх бути не повинно, вміст марганцю – 0,062 мг/дм³ (норматив – ≤ 0,05 мг/дм³);
  • вул. Туполєва, 16-д: виявлено загальні колі-форми (норматив – не повинні виявлятись); вміст марганцю – 0,062 мг/дм³ (норматив – ≤ 0,05 мг/дм³);
  • перетин вулиць Ружинської та Тешебаєвої: виявлено загальні колі-форми (норматив – не повинні виявлятись);
  • вул. Верховинна, 8: виявлено загальні колі-форми, за нормативом їх бути не повинно. 

ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві звернулось листом до СВКП «Київводфонд» щодо призупинення експлуатації згаданих бюветних комплексів та приведення якості води у відповідність до вимог державних санітарних норм та правил.
 
Крім того, за результатами перевірки бюветних комплексів, виявлено порушення в утриманні зон санітарної охорони артезіанських свердловин на 6-х бюветних комплексах. Адреси комплексів: проспект Петра Григоренка, 14; Ревуцького, 11-г; вул. Михайла Драгоманова, 15-а; вул. Анни Ахматової, 6; вул. Декабристів, 10-а; вул. Урлівська, 9.

Загалом по місту на балансі Київводфонду є близько 200 бюветних комплексів.

Джерело