Головна > Всі новини > Активісти району > Київ без світла, блекаут у кількох районах, зупинився фунікулер – причини невідомі

Київ без світла, блекаут у кількох районах, зупинився фунікулер – причини невідомі

У столиці зафіксували перебої з електроенергією в окремих районах – знеструмлення торкнулося навіть фунікулера, який з'єднує Поділ і Михайлівську площу

У Києві 22 червня пропадає світло

У Києві у понеділок, 22 червня, знову фіксують перебої з електроенергією – цього разу знеструмлення торкнулося одразу кількох районів міста. Через відсутність напруги тимчасово призупинив роботу фунікулер, що з’єднує Поштову площу на Подолі з Михайлівською площею. Востаннє масові відключення у столиці відбувалися у квітні 2026 року.

За даними ЗМІ, першими без електроенергії залишилися мешканці Дніпровського району. Трохи згодом до них додалися й жителі сусіднього Дарницького району. 

Перебої зі світлом були зафіксовані і на правому березі міста, зокрема зупинився Київський фунікулер. Він повністю залежить від зовнішнього електропостачання – власного резервного генератора канатна дорога не має. Будь-яке знеструмлення за адресою нижньої станції автоматично зупиняє рух вагонів. “Київпастранс” попередив пасажирів і попросив вибачення за тимчасові незручності, пообіцявши відновити рух після повернення напруги в мережі.

Проблеми зачепили й інші види міського транспорту. У низці районів столиці зупинилися тролейбуси та трамваї – електротранспорт залежить від тієї ж мережі, що й канатна дорога. Мешканці кількох районів повідомляють про раптові знеструмлення вдома та в офісах.

Причини чергових відключень електрики в місті

Перебої зі світлом у Києві пов’язані із загальним дефіцитом електроенергії в мережі. Україна може зіткнутися з погодинними відключеннями влітку 2026 року через спеку та атаки РФ. Навіть за умови імпорту електрики та активної роботи сонячних електростанцій енергосистема ризикує зіткнутися з дефіцитом потужностей через наслідки російських атак.

Протягом зими через масовані удари РФ було пошкоджено понад половину генеруючих потужностей країни. В окремі періоди мешканці Києва залишалися без світла по 14-16 годин на добу. Попередні правила формування графіків вже не діють – тривалість відключення може перевищувати 7 годин через значні пошкодження енергосистеми.

Що відомо про попередні відключення в столиці

У квітні 2026 року знеструмлення у столиці почастішали навіть попри відсутність прямих ударів по критичній інфраструктурі міста. Тоді, як пояснював Інформатор Київ, причиною стали обстріли в інших регіонах, похолодання та хмарна погода, через яку сонячні станції виробляли менше енергії. Додатково кілька енергоблоків атомних електростанцій перебували на плановому ремонті.

У березні 2026 року місто вже переживало масштабне раптове знеструмлення – тоді проблеми торкнулися насамперед Лівобережжя. Як зафіксував Інформатор Київ про зупинку метро й електротранспорту, поїзди стояли просто на станціях, а пасажирів висадили. Нинішня ситуація свідчить: енергетична стабільність столиці залишається крихкою навіть у літній період.

Слідкуйте за нами у Telegram

Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна ПІДПИСАТИСЯ

Зараз читають на Інформаторі

Зараз читають на Інформаторі

10:56

У Запоріжжі СБУ затримала громадянина РФ – передав ФСБ дані про HIMARS та бойові позиції ЗСУ

10:46

Відмивав мільйони та брехав у декларації – ВАКС вирішив не жорстко карати ексдиректора підприємства з утримання доріг Полтавщини

10:39

ЧС-2026 – Неймар вийшов на поле, ПАР вписала себе в історію, гольова перестрілка Марокко – Гаїті

10:24

До 5 годин без світла влітку – в Укренерго назвали умови для відключень у липні та серпні

10:12

Росія вдарила по АЗС у Запоріжжі

10:06

Мінфін США вилучив з антиросійських санкцій сімох громадян РФ, судна та турецькі компанії