Главная > Все новости > Кияни почали повертати зелені картки метрополітену і отримувати гроші

Кияни почали повертати зелені картки метрополітену і отримувати гроші

Якщо ви вже перейшли на користування Е-квитком (синьою пластиковою карткою), зелену картку метро можна повернути у касах метрополітену, якщо на ній вже нуль коштів. Віддати зелений пластик можна в усіх касах. Там перевірять, коли вона була придбана і видадуть її заставну вартість.

– Вчора віддала дві вже порожні картки, тому що ми з чоловіком перейшли на Е-квиток, – розповідає киянка Марія. – Мені повернули 24 гривні, тобто по 12 за кожну. Видали два чеки. Ми купували їх вже давно, коли заставна вартість була 12 гривень.

– Я також повернула зелену картку. Купувала її у лютому, не так давно, тому мені у метрополітені віддали 15 гривень – заставну вартість, що діяла під час придбання, – доповнює мешканка столиці Катерина.

У столичному метрополітені наголошують, що з 25 серпня на 10 станціях метро припинили продаж і повернення зелених карток. Це станції: «Хрещатик» (центральний вихід), «Театральна», «Майдан Незалежності», «Академмістечко» (вихід до магазину NOVUS), «Лісова» (вихід до ТЦ «Даринок»), «Арсенальна», «Теремки» (вихід до ТЦ «Магелан»), «Сирець», «Почайна» (вихід до проспекту Бандери), «Площа Льва Толстого». Але пасажири можуть будь-коли здати її, та повернути заставну вартість, навіть після тотального впровадження синього Е-квитка. Відмова від карток на інших станціях метро буде йти за спеціальним графіком і, можливо, їх виведуть з обороту пізніше, ніж жетони (31 жовтня). А от повертати заставну вартість синього Е-квитка не будуть.

Після виведення з обігу жетонів в останній день жовтня, у касах метро і в автоматах самообслуговування продаватимуть одноразові паперові талони на проїзд з QR-кодом. Їх називають «зручною заміною» жетонам і паперовим талончикам. Придбати такий талон можна буде за готівку – 8 гривень – і діятимуть вони в усіх видах транспорту, зокрема в міській електричці та фунікулері.

Нагадаємо, що у Києві понад 50 мільйонів поїздок здійснено за допомогою Е-квитка з початку року, при цьому вже придбано майже 90 тисяч транспортних карток Kyiv Smart Card. Крім цього, 42 492 цих карток їх власники зареєстрували в мобільному додатку Smart City, що дозволяє їм відновити карту в разі її втрати і зберегти проплачені поїздки.

Джерело