Главная > Все новости > Анонсы > 140-річчя Малевича в Києві відзначать міжнародним форумом авангарду

140-річчя Малевича в Києві відзначать міжнародним форумом авангарду

Чотири дні столиця прийматиме міжнародний Форум «Нова генерація: художник і його покоління» 

В рамках події будуть заходи, розраховані на професійну аудиторію (доповіді, панельні дискусії, круглі столи) та події для слухачів форуму (ознайомчі лекції, покази, екскурсії). Зокрема, прем’єра фільму «Малевич» (FRESH production, Україна, 2017), презентація збірника матеріалів «Казимир Малевич: київський аспект», а також концерти, вистави та тематичні екскурсії. 

23 лютого відзначатимуть 140-річчя Казимира Малевича. 
— Казимир Малевич — один з лідерів світового авангарду, який залишається серед найвпливовіших художників в історії мистецтва, народився рівно 140 років тому в Києві. Але ми лише починаємо відкривати невідомий пласт, пов’язаний з мистецтвом авангарду початку ХХ століття в Україні, та зв’язок Малевича з українською культурою, — повідомляють організатори. —  Як оточення впливає на формування митця? Чим відрізнялась нова генерація, що створила явище «наших 20-х»? Який внесок зробили українські митці до світового авангарду? Пошукати відповіді на ці та інші питання в день народження найвідомішого киянина у світі зберуться дослідники, куратори, колекціонери та любителі мистецтва з усього світу. 

У форумі візьмуть участь: Тетяна Філевська (засновниця і керівниця Інституту Малевича), Франція), Дмитро Горбачов (дослідник авангарду), Константин Акінша (історик мистецтва, Угорщина), Крістіна Лоддер (Президентка Фонду Малевича, Великобританія), Мирослава Мудрак (авторка книги «Нова ґенерація» і мистецький модернізм в Україні», США), Олег Ільницький (спеціаліст з українського футуризму, Канада), Шенг Шейєн (Директор Фонду Харджиєва-Шагі, Нідерланди), Мирослав Шкандрій (професор славістики при Манітобському університеті, Канада), Андрій Бояров (куратор і дослідник, Львів, Україна), Віта Сусак (членкиня Швейцарського академічного товариства з вивчення Східної Європи (SAGO), Україна-Швейцарія), Олександра Кайзер (Фонд Архипенко), Метью Стівенсон (Фонд Архипенко, Лондон), Софія Дяк (директорка Центру міської історїі Центрально-Східної Європи), Євгенія Моляр (мистецтвознавиця, учасниця ініціативи ДЕ НЕ ДЕ), Оксана Баршинова (куратор, лектор, Національний Художній Музей України), Олена Боримська (автор курсу лекцій про авангард, куратор, Національний Музей «Київська Картинна Галерея»), Наталія Шпитковська (директорка Центру сучасного мистецтва М17), Метью Стівенсон (ексклюзивний представник фонду Архипенка).

Також до Києва з Франції приїде один з найвідоміших мистецтвознавців світу Жан-Клод Маркаде, заслужений директор Національного центру наукових досліджень (CNRS). Це один з перших дослідників українського авангарду і перший, хто організував виставку українського авангарду у Парижі. Разом зі своєю дружиною мистецтвознавцем Валентиною Маркаде (Васютинською) вони відкривали заборонений український авангард в фондах Державного музеї українського образотворчого мистецтва УРСР (сьогодні Національний художній музей України). Їх провідником став мистецтвознавець та першовідкривач українського авангарду Дмитро Горбачов. Саме Жан-Клод та Валентина Маркаде вперше заговорили про вплив української народної культури на творчість Казимира Малевича. В рамках Форуму Жан-Клод Маркаде прочитає лекцію «Малевич і музика – між Матюшиним і Рославцем» та візьме участь у обговореннях та круглих столах.

Міжнародний Форум «Нова генерація: художник і його покоління» 
Коли: 21-24 лютого
Де: Центр сучасного мистецтва M17, вул. Антоновича, 102-104
Вартість квитків: 200-250 грн.