Главная > Все новости > Активисты района > Віряни УПЦ МП не пускали ПЦУ в храм у Франківську: заварили ворота, розпилили газ

Віряни УПЦ МП не пускали ПЦУ в храм у Франківську: заварили ворота, розпилили газ

В Івано-Франківську віряни УПЦ МП не пускали священнослужителів ПЦУ в храм, який тепер офіційно належить Православній церкві – заварили ворота та розпилили сльозогінний газ, повідомляє Українська правда.

Про це повiдомляє мер Івано-Франківська Руслан Марцінків в Telegram, Суспільне, Бліц-інфо.

«Сьогодні у храмі на вул. Довженка відбулася перша служба Православної церкви України – провели молебень за перемогу України. Це був останній храм в Івано-Франківську, який належав до УПЦ Московського патріархату.

На жаль, сьогодні зустріли спротив, стояли люди на вході та не пускали священнослужителів ПЦУ в приміщення, у храмі розпилили газ. А напередодні невідомі заварили ворота до храму. Проте священники ПЦУ потрапили всередину і провели молебень.

Помітно, що поменшало ікон».

«Суспільне» повідомляє, що біля храму було кілька сотень людей і між вірянами УПЦ МП та ПЦУ сталася сутичка.

За інформацією «Бліц-інфо», коли заварені ворота вдалося відкрити за допомогою спецінструменту, вхід до церкви загородили парафіянки московського патріархату разом зі своїм священником – були взаємні звинувачення та штовханина.

Люди скандували «Геть московського попа!», «путінські провокаторки!». На місці працювала поліція діалогу.

Крім того, видання повідомляє, що священики Православної церкви запропонували спільно відслужити у храмі молитву за загиблими українськими воїнами, однак представники МП відмовилися.

Мер міста Руслан Марцінків наголосив, що храм є власністю громади Православної церкви України. За його словами, раніше «певні люди» пробували захопити цей храм, але тепер всі правові документи дають право на служіння тут Православній церкві України.