Главная > Все новости > Активисты района > В Україні не зафіксовано випадків мавпячої віспи — МОЗ

В Україні не зафіксовано випадків мавпячої віспи — МОЗ

В Україні випадків чи підозр на захворювання мавпячою віспою наразі не зафіксовано. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

«У світі триває поширення віспи мавп. В Україні станом на 7 вересня випадків цього захворювання, як і підозр на нього, не зафіксовано. Проте маємо бути пильними, зважаючи на міграцію та особливості епідемічних процесів», — йдеться в повідомленні.

Що відомо про віспу мавп

Це віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. До 2022 року це захворювання фіксувалось у країнах Центральної та Західної Африки, наразі більшість зафіксованих випадків припадають на країни Південної та Північної Америки.

До основних симптомів віспи мавп належать: гарячка, головний біль, біль у м’язах, спині та горлі, збільшені лімфатичні вузли, озноб, закладеність носа, кашель, висипи у вигляді пухирців.

Захворювання зазвичай триває від трьох до чотирьох тижнів.

Наразі у світі є три вакцини проти віспи мавп, проте їх запаси та виробництво обмежені. В Україні немає необхідності у вакцинації проти цього захворювання, ВОЗ також не давало рекомендацій щодо масової вакцинації.

Якщо ви думаєте, що у вас віспа мавп, то зверніться за медичною допомогою, використовуючи засоби протиепідемічного захисту.

На зображенні може бути: текст «як поширюеться вi̇спа мавп? MIHICTEPCTBO охорони здоров'я украйни може може передаватись вi̇д людини до людини через физичний контакт 3 инфекцийним висипом, струпами або бологчними рдинами органзму хворо" людини захворювання може поширюватися 3 моменту появи симптомi̇в до повного загоення висипу та утворення свжого шару шкри» На зображенні може бути: текст «заходи профлактики для запобгання нфкуванню MIHICTEPCTBO охорони здоров'я украни уникайте контакту "шк.ра до шкри>> 3 людьми, y яких € симптоми вi̇спи мавп уникайте контакту 3 предметами та матералами, якими користувався хворий регулярно мийте руки 3 милом або використовуйте дезинфекцйний засб на спиртовй основi̇ дезнфкуйте та мийте поверхн, до яких зазвичай торкаетесь середовищах, де могли бути i̇нфковани люди»

На зображенні може бути: текст «лкування вi̇д вi̇спи мавп MIHICTEPCTBO охорони здоров'я украйни зазвичай, використовуеться симптоматичне лкування. якщо ви думаете, що y вас вi̇спа мавп, TO варто звернутись за медичною допомогою, використовуючи засоби протиепдемчного захисту, щоб не заразити инших. перебувати на самойзоляци треба, допоки всỉ виразки (пухирци) не покриються кркою, струпи не вi̇дпадуть, a пёд ними не утвориться новий шар шкри. важливо, що йдеться також про Tİ виразки, якi̇ знаходяться всередини тла, до прикладу, poti.»