Главная > Все новости > Анонсы > В Олександрівській лікарні – нова методика лікування від коронавірусу

В Олександрівській лікарні – нова методика лікування від коронавірусу

В Олександрівській лікарні почали застосовувати нову методику порятунку хворих на коронавірус – із використанням барокамери. Такий спосіб першими почали практикувати Китай та США, де помітили, що пацієнти з COVID-19 скоріше нагадують хворих при висотній хворобі, ніж хворих на пневмонію.

Про це у Facebook повідомляє головлікар Олександрівської лікарні Людмила Антоненко.

За її словами, барокамера гіпербаричної оксигенації допомагає стабілізувати стан хворого та не доводити до використання апарату штучної вентиляції легень, і тим паче ЕКМО. 

Китайські лікарі першими почали використовувати  барокамеру при гострому респіраторному дистрес-синдромі (ГРДС) – тобто, запальному ураженні легень, з інфільтрацією та зниженням вмісту кисню в крові. Саме це і є класичною клінічною картиною хворого з COVID-19 при тяжкому перебігу хвороби.

Антоненко каже, що лікарі дуже довго зважували всі “за” і “проти”, вивчали наукові роботи іноземних колег.

Ще на початку епідемії в Україні, і надходженні перших пацієнтів до Олександрівської клінічної лікарні м. Києва я натрапила на інтерв’ю завідувача відділенням інтенсивної терапії однієї з лікарень Нью-Йорка. Він дуже емоційно вказував, що “такого вони ще не бачили, хоч і мають великий досвід лікування пневмоній”. Він говорив, що пацієнти скоріше нагадують хворих при висотній хворобі, ніж хворих на пневмонію”, – зазначає Антоненко.

Доведено, що при коронавірусній пневмонії виникає тяжка гіпоксемія – парціальний тиск кисню в артеріальній крові (РаО2) становить менше 60 мм рт. ст., сатурація нижче 90%.

Сподіваємося на швидше одужання всіх, хто потрапив під удар COVID-19 і робимо все можливе, аби врятувати кожного пацієнта! Не відстаємо від світової медицини”, – додала лікарка.

барокамера

Нагадаємо, в Олександрівській лікарніпідготували ще один корпус для хворих на коронавірус – адже місця в інфекційних відділеннях закінчуються.

Джерело