Главная > Все новости > Активисты района > У Мінінфраструктури назвали терміни відновлення об’єктів в Україні

У Мінінфраструктури назвали терміни відновлення об’єктів в Україні

Протягом двох років можна відбудувати 90% об’єктів, які були зруйновані під час війни. Про це в інтерв’ю заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, пише Наталія Гурковська, РБК-Україна.

«У мене є відчуття, що все одно більшість проектів можна виконати до двох років. Є організаційні можливості, можливості нашої галузі та міжнародних партнерів. Без партнерів це точно не відбуватиметься, вони теж до цього готуються. Більшість нескладних об’єктів, а таких де 90% буде, можна зробити за термін до двох років», — сказав він.

За словами Кубракова, попередню шкоду через війну в Україні можна оцінити в 95 млрд доларів.

«Цифри досить попередні. Ми ще не розуміємо реального ступеня руйнувань на прифронтових територіях або тимчасово неконтрольованих. І основна частина руйнувань – це все-таки житло, багатоквартирні та приватні будинки. Крім того, це й соціальні об’єкти, лікарні, госпіталі тощо. На транспортну інфраструктуру припадає, напевно, 30% загального обсягу збитків, які ми вже маємо», — розповів міністр.

На думку Кубракова, річ більше не в термінах, а у фінансуванні.

«Перше та найголовніше — фінансові ресурси. Фінансування має бути зрозуміле, ритмічне та прозоре. Друге — питання процедур, як це відбуватиметься. Адже основна проблема, з якою ми боролися раніше — складні довгі закупівлі, оскарження в Антимонопольному комітеті та судові процеси… Говорити про якесь масштабне відновлення та будівництво поки що не доводиться. Мені здається, зараз питання більше у тому, як нам усім прожити цей період війни з мінімальними втратами для економіки та людей, забезпечуючи ті завдання, які нам потрібні перш за все», — пояснив він.