Главная > Все новости > Анонсы > У Голосієво готують фестиваль до Дня захисту дітей

У Голосієво готують фестиваль до Дня захисту дітей

«Свято у нашому дворі» – так називається фестиваль, який щороку організовують у Голосіївському районі столиці.

Першого червня, коли в Україні святкуватимуть День захисту дітей, голосіївському фестивалю виповниться 5 років. Зважаючи на карантин, маленькі учасники тренуються в домашніх умовах і навіть виграють конкурси в Instagram-челенджах.

– «Свято у нашому дворі» заснували люди різних професій, які розуміють, що в Голосіївському районі не вистачає майданчиків для виступу творчих гуртків. Крім того, мами з маленькими дітьми не зможуть далеко відійти від будинку. Саме тому активісти (хлопці та дівчата) вирішили організувати дійства у великих дворах району. Нам вдалося зібрати мікс із творчих колективів, спортсменів, бібліотек, вуличних музикантів і навіть великих оркестрів. Батьки, які стали творцями цього проєкту, згуртували потужні творчі ватаги, – розповіла співорганізаторка фестивалю Олена Широкова.

Формати фестивалю – масові дійства за участю спортсменів, маленьких артистів, бібліотекарів і народних майстрів. Щорічні заходи проводяться на 2-4 локаціях Голосіївського району за кошти волонтерів.

– Ми дуже пишаємось тим, що нам вдалося заснувати святкування Дня татуся. Мало хто знає, що у вересні в Україні відзначають «таткові» дні. Я навіть чув від матерів, які зазвичай приходять навесні, що вони восени відправляють до нас своїх чоловіків. А ще ми залучили співробітників Патрульної поліції: у тренінгах брали участь старші лейтенанти Лідія Занюк та Іван Орлюк, – поділився враженнями учасник фестивалю Михайло Глушаниця.

У 2015 році місцеві активісти Олена Широкова і Наталія Татарчук (які були членами Громадської ради при Голосіївській РДА) заручились підтримкою районної влади, депутатів і спонсорів.

– Коли ми ще тільки розпочинали фестиваль, у наших дворах були розбиті спортивні майданчики. Завдячуючи активності громади, меценатам В’ячеславу Сьомику і Михайлу Глушаниці, відновили футбольний майданчик на Теремках-1, – пригадує активістка Наталія Татарчук.

Спільними зусиллями вдалося задіяти творчі колективи, які знаходяться поруч із місцевими дворами.

– Наш фестиваль нагадує відкритий урок, де батьки зможуть не лише дивитися, а й обирати гуртки для своїх дітей. Також ми вирішили задіяти бібліотеки, які проводять чудові майстер-класи. Активно контактуємо з Інною Сінкевич (яка працює в управлінні культури, туризму та охорони культурної спадщини), Ольгою Шуйською, (директоркою Голосіївського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді), Максимом Нечитайло (начальником відділу у справах молоді та спорту) та Олександром Музикою (директором ФОЦ «Голосієво») – продовжує Олена Широкова. 

 Серед засновників «Свята у нашому дворі» – волонтери і члени громадської організації «Варта народу».

Учасниками фестивалю вже стали сотні дорослих і маленьких киян.

Продовженням творчої активності дітей стала участь Марії Терьохіної і Дмитра Артамонова в якості ведучих у першому фестивалі громадського бюджету-2017 році в Українському Домі.

У листопаді-2019 колектив танцюристів «FOREVER» виступав у стінах КМДА на фінальному фестивалі громадського бюджету.

Ідея організації свята виникла спонтанно, завдячуючи творчій активності Юлії Хливнюк, яка організувала майстер-класи для маленьких киян. У рідному дворику робили годівниці для пташок (у вигляді печених зірочок), розвішували їх на деревах у якості прикрас.

На майданчиках фестивалю проходять змагання з воркауту, футболу, тхэквондо і черлідингу. Також долучаються музиканти, зокрема дитячий духовий оркестр ДЮЦ Дарницького району.

Своїм досвідом «голосіївці» діляться з представниками інших міст, які цікавляться такими фестивалями.

Джерело