Главная > Все новости > Анонсы > Старовинне урочище у Києві стане новим заказником

Старовинне урочище у Києві стане новим заказником

Старовинне урочище Багринова гора мають захистити від загрози вирубки і забудов.

Після різдвяних свят це питання розглядатимуть на земельній комісії Київради. Депутати мають ухвалити проєкт рішення про оголошення нового ландшафтного заказника у Голосіївському районі.

Багринова гора – історична місцевість, яка простягається вздовж проспекту Науки і Лисогірської вулиці.

 Ця територія являє собою залишки природної рослинності на схилах придніпровських гір. Зберегти тутешній природний комплекс необхідно для гарантії стабільності схилів, підтримання біорізноманіття та забезпечення повітроочищувальної функції вздовж загазованого Столичного шосе, – повідомила депутатка Олеся Пинзеник.

Старовинне урочище займає площу 16,8 га, є узгір’ям-перемичкою між Деміївкою, Лисою горою, Китаєвим і Мишоловкою. На схилах гори збереглися рештки деревостанів за участю дуба та граба, а також ділянки лучно-степової рослинності, які на київських горах майже скрізь деградували.

Старезні екземпляри верби білої підтримують існування популяцій рідкісних червонокнижних комах: стрічкарки блакитної та вусача мускусного. У хащі хвилівника знайшли притулок метелики поліксени, які теж занесені до Червоної Книги.

Місцеві дерева створюють умови для гніздування соловейка східного, болотянки, хатнього сича, великого яструба, сірої куріпки, сірої та вухатої сови.

Багринова гора вперше згадується у 1070 році, коли київський князь Всеволод Ярославич подарував селище Багринів Видубицькому монастирю.

Джерело