Главная > Все новости > Активисты района > СБУ опублікувала докази співпраці президента «Мотор Січ» із РФ

СБУ опублікувала докази співпраці президента «Мотор Січ» із РФ

На аудіозаписах, оприлюднених сьогодні на каналі СБУ в YouTube, людина, голос якої схожий на президента «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва, каже, що «абсолютно без будь-якої злості» відноситься до обстрілу заводу з боку російських військ.

У спецслужбі наголосили, що навіть після повномасштабного вторгнення країни-агресора на територію України, той, будучи посадовцем, продовжував постачати двигуни та інші запчастини до російських ударних вертольотів.

«Він виправдовував напад Росії і висловлював надію, що Путін не зупинить наступ своїх військ, розмірковував про «нацистів» в Україні», — сказано в повідомленні.

Російські війська неодноразово обстрілювали завод «Мотор Січ», а людина, голос якої схожий на Богуслава, говорить на кадрах, що «все розуміє», і «якщо Путін закінчить, то потім націоналісти нас закінчать».

«Іскандер», «Іскандер-М» упав на території заводу. Ми без будь-якої злості до цього ставимося абсолютно. Ми всі розуміємо», — зазначає він.

Крім того, людина на березневому аудіозаписі запевняє у готовності відправляти запчастини до РФ, тільки не безпосередньо, а через «хороші кінці», наприклад, Хорватію чи Чорногорію.

На записі, зробленому у травні, він зізнається, що «десятками пересилає агрегати до РФ».

Про те, що СБУ проводить досудові розслідування щодо «Мотор Січ», повідомлялося ще минулого року. Воно велося за двома напрямками – диверсійної та підривної діяльності на користь Росії.

Затримання Богуслаєва відбулося 22 жовтня. Його підозрюють у колабораціонізмі та пособництві агресору за постачання Росії українських авіадвигунів. За даними СБУ, він діяв у змові з «Ростехом», налагодивши постачання двигунів для виробництва російських бойових гелікоптерів типу Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан», Ка-52 «Алігатор» та Мі-28Н «Нічний мисливець».