Главная > Все новости > Активисты района > РосЗМІ заявили про загибель 53 українських полонених, у ГУР кажуть – стріляла РФ (Оновлено)

РосЗМІ заявили про загибель 53 українських полонених, у ГУР кажуть – стріляла РФ (Оновлено)

Російська ЗМІ вранці 29 липня заявили про обстріл колонії в Оленівці Донецької області, де утримуються українські полонені, повідомляє Українська правда.

Російські журналісти заявляють, що нібито «ЗСУ прицільно били по бараках, де утримуються полонені українські військові».

«РИА Новости» з посиланням на бойовиків пише, що кількість убитих зросла до 53, ще 75 отримали поранення.

Росіяни пишуть, що ЗСУ вдарили по колонії, щоб убити полонених, які «почали свідчити». Про що саме «показання» – невідомо.

Джерела видання «Українська правда» у розвідці повідомили, що зафіксовано артилерійські удари росіян у напрямку Оленівки. Атака була з боку окупантів.

Інше джерело повідомило, що днями українських полонених перевели до промзони, саме у цей барак, по якому 29 липня був удар:

«Це був барак, у якому були бійці «Азова», їх перевели до нього за кілька днів до обстрілу, ми ще не могли зрозуміти, чому».

У Генштабі ЗСУ назвали інцидент «прицільним обстрілом російською стороною приміщення, де утримувалися українські військовополонені».

«Збройні сили російської федерації здійснили прицільний навмисний артилерійський обстріл виправної установи в населеному пункті Оленівка, Донецької області, де утримувалися зокрема і українські полонені.

Російські окупанти, таким чином, переслідували свої злочинні цілі — звинуватити Україну у скоєнні «воєнних злочинів», а також приховати тортури над полоненими і розстріли, які здійснили там за наказами окупаційної адміністрації та командування зс рф на тимчасово окупованій території Донецької області», — йдеться у повідомленні Генштабу.