Главная > Все новости > Анонсы > Програмісти у Києві змагатимуться за стандартами НАТО

Програмісти у Києві змагатимуться за стандартами НАТО

У Києві на базі інноваційного парку UnitCity розпочався другий Національний оборонний Хакатон, тобто змагання програмістів, які відбуваються за стандартами змагань НАТО — TIDE Hackathon. З 27 по 31 травня 14 команд українських програмістів та 15 експертів із НАТО працюватимуть над трьома типами завдань. Ці програмні рішення мають допомогти вирішити проблему сумісності в секторі безпеки та оборони України.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету міністрів.

— Упродовж тижня 14 команд українських програмістів (42 молодих фахівця ) та 15 експертів із інституцій НАТО та країн-членів Альянсу працюватимуть над трьома типами завдань: моделювання, кодування та комбіноване змагання, — говориться у повідомленні.

За задумом організаторів, упродовж тижня учасники змагань мають розробити низку архітектурних, програмних та процесуальних рішень, необхідних для розв’язання проблеми сумісності в оборонному секторі України.

Як зазначила на відкритті хакатону Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, на ідею проведення заходу в Україні надихнула перемога українських військових програмістів на хакатоні НАТО у 2016 році в Лондоні.

— Я вдячна за те, що партнери з НАТО уже вдруге допомагають нам провести Національний хакатон. Переконана, що не за горами той час, коли хакатон НАТО відбуватиметься в Україні як в одній із держав-членів Альянсу, – наголосила вона.

— Я дуже радий, що багато експертів з НАТО мали можливість приєднатися до Національного хакатону у ролі менторів та суддів. Бажаю учасникам змагань натхнення, плідної співпраці для пошуку нових практичних та інноваційних рішень у протидії безпековим викликам сьогодення, – зазначив голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.

У межах другого Національного оборонного хакатону спільно з Генеральним штабом Збройних Сил України буде організовано серію круглих столів за участю кращих IT-експертів України, представників НАТО та фахівців сектора безпеки й оборони. Там розглянуть питання кібербезпеки та роботи з різними обсягами інформації, та, за результатами, нададуть практичні рекомендації для вітчизняного оборонного сектора.

Довідка.  Хакатон – захід, під час якого різні спеціалісти у галузі розробки програмного забезпечення працюють над розв’язанням якоїсь проблеми або створенням нового додатку чи сервісу. Український Національний оборонний хакатон проходить у форматі змагань за концепцією TIDE Hackathon (Transportation Information for Decision Enhancement). Цей вид змагань є традиційним для військових НАТО, які таким чином підвищують злагодженість роботи різноманітних підрозділів Альянсу. 

Джерело