Главная > Все новости > Пластикове місто: київські птахи помирають від сміття

Пластикове місто: київські птахи помирають від сміття

Сніг зійшов і київські пейзажі мають безрадісний вигляд. Столицю буквально завалили пластиковим сміттям. 

Екологи б’ють на сполох — більше 200 біологічних видів страждають від поїдання цього сміття. Дуже потерпають від пластикового сміття чайки та ворони, які з висоти пташиного польоту помилково приймають його за щось їстівне. За даними фахівців, через це  кожні 5 хвилин гине одна чайка.

— На кожну людину припадає по 8,5 тон відходів. У нашій країні переробляється близько 3% сміття, а в Європі — до 70%. Природоохоронні організації давно вимагають посилити контроль за утилізацією кожного типу відходів — від надзвичайно небезпечних (1 клас, наприклад радіоактивні речовини) до малонебезпечних (4 клас). Держава зобов’язана звернути увагу на той сміттєвий Апокаліпсис, який стрімко насувається, — коментує глава Національної Екологічної Ради України Олександр Чистяков.

За даними Держслужби статистики, в 2018 році наша країна накопичила понад 421 млн тон відходів, що на 60 млн більше, ніж в 2017 році. Якщо порівнювати, такий обсяг сміття у розмірах буде вищим за Еверест.

— Крім 6 000 законних звалищ, в Україні налічується понад 35 000 нелегальних, — стверджує голова Всеукраїнської Екологічної Ліги Тетяна Тимочко.

Тож активісти та екологи вимагають заборони використання поліетиленових пакетів і закликають ввести в обіг екопластик на законодавчому рівні.

— Дуже хочеться вірити, що коли чиновники почнуть все ж займатися здоров’ям країни не буде ще дуже пізно, а то точку неповернення пройти легко, так як вона вже стукає до нас у двері… Тому завдання природоохоронної спільноти позначити існування цієї проблеми. І ініціювати її рішення на законодавчому рівні. Головне позбавити нашу країну і нашу природу від цієї смертоносної гидоти, — кажуть екологи.