Главная > Все новости > Анонсы > Обговорено стан та перспективи закриття полігону №5

Обговорено стан та перспективи закриття полігону №5

03 вересня заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв зустрівся з головою Київської обласної державної адміністрації Михайлом Бно-Айріяном та обговорив проблеми функціонування полігону твердих побутових відходів № 5, що знаходиться в селі Підгірці (Обухівський район). Питання рекультивації полігону та інші завдання, пов’язані з поводженням із відходами, Київ та область вирішуватимуть у рамках спільної робочої групи.

«Ми провели інспекцію на полігоні, щоб у кожного було реальне уявлення про його стан та перспективи. За останні чотири роки на полігоні можна побачити суттєві зміни: відновлена робота німецького комплексу для переробки фільтрату (шкідливої речовини темного кольору, що утворюється в тілі полігону, коли туди потрапляють опади), відремотована під’їзна дорога та насосне обладнання, зараз повністю перекрита мінеральним ґрунтом перша карта полігону, проводиться реконструкція полігону, що є першим етапом рекультивації тощо. Разом із тим, питання рекультивації, тобто безпечного закриття сміттєвого полігону, є одним із пріоритетних для столиці. Тому дуже важливо, щоб ці плани поділяла і підтримувала влада Київської області», – заявив Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що полігон та перспектива його закриття, на жаль, періодично є об’єктом маніпуляцій та неправдивих заяв у ЗМІ.

«Полігон збудований близько 33 років тому. Він забезпечує захоронення 60% відходів, що утворюються у Києві. Логічно, що закрити його можливо лише за умови створення альтернативи, яка буде здатна переробити не менше 450 тисяч тонн сміття на рік. Нове сміттєпереробне підприємство ми плануємо створити на базі заводу «Енергія», тим самим модернізуючи існуючий завод», – пояснив Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА подякував губернатору Київщини за увагу, приділену непростій тематиці. У результаті кількагодинної наради прийняте рішення подальші кроки здійснювати у рамках спільної робочої групи, яка вже до кінця місяця має представити план дій.

Джерело