Главная > Все новости > Анонсы > Новий міністр культури пообіцяв врятувати Довженко-Центр

Новий міністр культури пообіцяв врятувати Довженко-Центр

Олександр Ткаченко дав розпорядження щодо підготовки подачі документів до Мінфіну на виділення необхідних Довженко-Центру коштів у повному обсязі. 

Вчора відбулася нарада, присвячена фінансуванню Центру Довженка. До діалогу запросили усі сторони: Івана Козленка, як керівника Центру, представників Держкіно, Міністерства фінансів та депутатів профільного комітету. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко. 

– Для відновлення роботи Довженко-центру потрібно 8,6 млн грн. Аргументи Івана Козленка щодо цієї суми – обугрунтовані, – вважає він. З одного боку, сума базується на планах центру за 2019 рік, а з іншого – через кризу пандемії та повну зупинку діяльності його доходи від оренди впали на 15-20%. Для центру та його співробітників постало питання виживання, для української культури – збереження спадщини минулого та захист майбутнього. Ми не можемо бути осторонь. Тому, як міністр дав розпорядження щодо підготовки подачі документів до Мінфіну на виділення коштів у повному обсязі.
Паспорт бюджетної програми вже готується і буде погоджено. Як тільки отримаємо гроші від Мінфіну, перейдемо до визначення поетапної стратегії виходу центру з фінансової кризи. Тримаю це питання на особливому контролі, оскільки підтримка культурних інституцій є для мене однією з пріоритетних.

Джерело