Главная > Все новости > Активисты района > Не паліть траву: у Пирогові сталася пожежа

Не паліть траву: у Пирогові сталася пожежа

Пожежна команда  Національного музею народної архітектури та побуту у Пирогові  врятувала від вогню і музей і село, що поряд. Відстрілявши 15 вогнегасників, та за  1,5 години роботи  з лопатами та спеціальними  інструментами на території  музею, хлопці погасили пожежу на полі НПП Голосіївский та в с. Пирогів.  Про це написав у Фейсбук співробітник музею у Пирогові Артем Палієнко.

 —Уроди які підпалюють траву, сподіваюсь, що колись вогонь дістане вас! Вигоріло десь  пару гектарів. Небезпека була для музею та села поруч. Та і,  можливо,  там були тварини (сподіваюсь що ні), — пише Артем Палієнко. —  НПП «Голосіївський»,  дякуємо за реакцію, але прислати 1 людину, яка подивилася та поїхала та не викликала відповідну службу, так собі реакція. Розумію, що ліс (не дай боже) не горів, але все ж таки.   Мешканці Пирогова , які проїздили повз, а це машин з 10, ніхто не зупинився допомогти, поки я палкою пробував сбивати вогонь та чекав пожежну машину музею. Хоча ви тут мешкаєте. Нормальне суспільство починається саме з таких моментів.

Службу 101 не викликали, тому що фізично не мали часу і довше пояснювати, куди їхати. Тому дякую працівникам музею.

Нагадаємо, киян просять не палити суху траву й не знищувати живих істот. За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність! 

Відповідно до ст. 152 КУпАП, спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів та тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.