Главная > Все новости > Анонсы > На Київщині відкрився рибальський сезон

На Київщині відкрився рибальський сезон

У неділю, 31 травня, відкрився рибальський сезон на Київщині. Обмеження, пов’язані з нерестовим періодом, знімаються лише для рибалок-любителів.

Про це повідомляє Управління Держрибагентства у Києві та Київській області.

— На водоймах загального користування дозволяється ловити рибу з берега та з човна вудками усіх видів, із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку та спінінгом з блешнею. Добова норма вилову становить 3 кг (або один трофей), — розповіли у відомстві.

До того ж дозволяється підводне полювання гарпунними рушницями, але без застосування аквалангів та при наявності посвідчення підводного мисливця.

Любителям дозволено рибалити у столиці та Київській області у всіх річках та їх кореневих водах з 11 травня.

Але до 31 травня було заборонено ловити рибу у водосховищах і озерах із затоками. Промисловикам у цих водоймах дозволять рибалити лише 10 червня.   

У Держрибагентстві нагадали про мінімальні розміри риб, яких можна забирати із собою. Наприклад: сом – 70 см, судак – 42 см, щука – 35 см, лящ – 32 см, короп – 25 см, лин – 20 см.

Що стосується раків, то добувати їх можна буде лише з 1 липня. Норма вилову цього річкового делікатесу становить не більше 30 штук.

Сувора заборона встановлена на вилов риби такими знаряддями лову як сітки, ятері, павуки, екрани, драчі, ості тощо. За їх використання передбачений штраф від 340 до 680 грн.

Залежно від заподіяних збитків рибному господарству (а саме за нанесення істотної шкоди), може наступити кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом).

Санкція цієї статті передбачає штраф до 3 400 грн або обмеження волі на строк до 3 років.

А за використання вибухових, отруйних речовин або електровудки доведеться заплатити до 6 800 грн штрафу або до 3 років провести за ґратами.   

Порушник також має сплатити збитки, нанесені рибному господарству за кожний незаконно виловлений хвіст.  

За судака – 510 грн, сома – 425 грн, щуку – 340 грн, сазана – 306 грн, білого амура, товстолоба – 255 грн, ляща – 170 грн, лина – 119 грн, тарань (плітку) – 85 грн, краснопірку – 68 грн, плоскирку – 34 грн, карася – 17 грн, рака – 25,5 грн.

Рибпатрульні також нагадують про заборону ловити рибу протягом всього року: на Київському водосховищі (перед гирлом р. Тетерів) та на Канівському водосховищі (на відстані 5 км вниз від греблі Київської ГЕС, в затоці «Річище» вниз, від греблі до гатки та в затоці «Галерне» на всій акваторії).

Джерело