Главная > Все новости > На 5-му полігоні за 1,5 місяці переробили фільтрату об’ємом, що перевищує місткість нафтового танкера в 15 тисяч тон

На 5-му полігоні за 1,5 місяці переробили фільтрату об’ємом, що перевищує місткість нафтового танкера в 15 тисяч тон

На полігоні твердих побутових відходів № 5, що поблизу села Підгірці, збільшили в 1,5 разів обсяги переробки токсичного фільтрату (рідини, що утворюється під час потрапляння в тіло полігону опадів тощо). За останні 1,5 місяці на полігоні переробили 16,5 тисяч цієї небезпечної речовини. Цей обсяг перевищує місткість нафтового танкера в 15 тисяч тон. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він зазначив, щодоби кількість переробленого фільтрату сягає 540 кубометрів.

«Роботу німецького обладнання відновили ще у 2015 році. Із 2012 року ця система не працювала взагалі, і ми мали колосальний ризик потрапляння шкідливої рідини у навколишнє середовище. За три роки система відновила роботу. Ми також її модернізували. Якщо раніше за добу перероблялось близько 200 кубометрів, то зараз – 540. Планується в перспективі встановити ще один додатковий модуль «ROCHEM», який дозволить збільшити кількість добової переробки шкідливої рідини до 950 кубічних метрів», – сказав Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, минулого року Київрада прийняла додатковий план заходів, остаточною метою якого стане закриття полігону № 5 – тобто його закриття для прийому сміття та перетворення на безпечний об’єкт. Столиця розпочала процес реконструкції полігону твердих побутових відходів № 5, який був введений в експлуатацію ще у 1986 році, тобто більше 30 років тому. Загальна площа полігону – 65 га.

Джерело