Зупинка під знаком заборони, паркування на тротуарах і біля переходів – саме ці автомобільні неподобства найбільше б’ють по кишенях водіїв
Пішохідні переходи, виїзди з дворів і навіть тротуари – водыъ не соромляться, і в Києві щодня фіксують сотні випадків порушень паркування. Літо виявилося “щедрим” на штрафи: кияни больше сплатили за порушення паркування, ніж за офіційні стоянки. І ця тенденція виявилася характерною для всього 2025 року.
За даними Департаменту територіального контролю, в Києві з початку року зафіксували близько 278 тисяч порушень правил паркування. Статистика дозволяє виділити п’ять найпоширеніших з них, з якими інспекторам з паркування доводиться стикатися щодня. Це зупинка під знаком “Зупинку заборонено”, біля виїздів з прилеглих територій, ближче ніж 10 метрів до пішохідного переходу або 3 метри до суцільної лінії, а також стоянка на тротуарах.
Як повідомляє телеканал Київ24, за січень – серпень 2025 року до міського бюджету надійшло приблизно 94 млн грн саме від штрафів за паркування. Ще 76 мільйонів – це платежі за використання паркомісць.
Начальник управління інспекції Сергій Дубенко уточнив, що суми штрафів залежать від характеру порушення. За неправильну зупинку або стоянку доведеться заплатити 340 або 680 гривень. Якщо ж водій просто не сплатив за паркування, то це коштує 700 грн у першій паркувальній зоні, тобто, у центрі та 500 гривень у другій зоні – поруч з центром, на паркувальних майданчиках.
Інспектори в роботі використовують додаток Arm Inspector: він сканує номер авто, фіксує час стоянки і перевіряє оплату. Якщо паркування порушено – на лобове скло клеять постанову. Повідомлення про це також зʼявляється у мобільному застосунку “Київ Цифровий”.
Як Київ став антилідером рейтинга паркунів-порушників, і де у місті біла пляма на паркувальній мапі
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київ став лідером антирейтинга порушників паркування на місцях для людей з інвалідністю. Більше половини всіх зафіксованих в Україні випадків неправомірної стоянки на спеціально відведених місцях припадає на столицю, і це пов’язано не лише з кількістю автомобілів.
Також ми розповідали, що Київ не дораховується пів мільйона гривень щомісяця, при цьому гроші “лежать” прямо під ногами, у середмісті столиці. Так вважають активісти, які виявили на мапі платних паркувань Києва “білу пляму” у самому центрі – на вул. Богдана Хмельницького.