Главная > Все новости > Активисты района > Києво-Печерську лавру офіційно зареєстрували як монастир ПЦУ

Києво-Печерську лавру офіційно зареєстрували як монастир ПЦУ

Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної церкви України, повідомляє РБК-Україна.

Про це говорить заява заступника голови Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ ПЦУ Євстратія Зорі.

«1 грудня 2022 р. було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української Православної церкви (Православної церкви України). Відомості про цю юридичну особу в складі Помісної церкви внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру», — йдеться у повідомленні.

На практиці це означає, що є юридична особа, яка може отримати у користування майно — храми та приміщення. Відтак створюється можливість вибору для ченців та вірних — за ким йти.

Возможно, это изображение текст «увага! данй змнюються щоденно. актуально на 2.2022 YOU CONROL повне досье на кожну компанюю украйни релгйна органзаця

«З метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському патріархату Священиий Синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 р. (постанова №30) ухвалив рішення про створення у складі Помісної Церкви релігійної організації — чоловічого монастиря «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра», — пояснює Зоря.

Тоді ж Синод доручив Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення — для монастирської діяльності.

Митрополит Київський і всієї України за посадою є священно-архімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. Також рішенням Синоду Блаженнійший Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 2 грудня, президент України Володимир Зеленський запровадив санкції проти намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя). Також до списку потрапив і колишній нардеп Вадим Новинський.

У четвер, 1 грудня, відбулось засідання РНБО України на якому розглядались численні факти звʼязків окремих релігійних кіл в Україні з Росією. Уряд має підготувати законопроект, який унеможливить діяльність таких релігійних організацій в країні.