Главная > Все новости > Анонсы > Киянам радять обходити стороною озера в Голосіївському парку

Киянам радять обходити стороною озера в Голосіївському парку

Оріхуватські озера на території Національного природного парку «Голосіївський» залишаються непридатними для відпочинку. Про це свідчать саморобні таблички, розміщені навколо однієї з водойм неподалік метро «Голосіївська». Відвідувачів парку закликають не користуватися ставковою водою та уникати контакту з нею через невідповідність санітарним нормам.

На забруднення води в Оріхуватських озерах вже не один рік нарікають місцеві жителі.

На початку 2020 року їх почули у Мінекоенерго і навіть створили спеціальну комісію, яка розглядає факт скидання забруднюючих речовин до каскаду Оріхуватських озер.

У свою чергу Державна екологічна інспекція мала відібрати проб води на вміст забруднюючих речовин та вжити заходів щодо притягнення винних до відповідальності за порушення природоохоронного законодавства.

Щоправда, більше офіційної інформації про пророблену роботу комісією міністерства чи ДЕІ по врегулюванню ситуації із забрудненням озер Голосіївського парку після того не надходило.

Нагадаємо, що територія національного природного парку «Голосіївський» належить до басейну р.Дніпро.

ДОВІДКА:

Оріхуватський (Горіховатський) каскад з п’яти ставків знаходиться в Голосіївському парку ім. Максима Рильського. Перший з заходу на схід ставок є найменшим (0,16 га). Площа трьох наступних – близько 1 га. Найбільший ставок площею 2,3 га знаходиться поблизу Голосіївської площі. На одному зі ставків каскаду зростає вид з Червоної книги України — водяний горіх плаваючий. На цій водоймі також відмічені два угруповання з Зеленої книги України – формації глечиків жовтих та водяного горіху плаваючого. По берегах Оріхуватського (Горіховатського) водотоку зустрічається ще одне угруповання з Зеленої книги України – стрілолисту стрілолистого.  

Джерело