Главная > Все новости > Анонсы > Феофанія та Пирогів: заповідні зони Голосієва відображені у Генплані

Феофанія та Пирогів: заповідні зони Голосієва відображені у Генплані

У складі проєку Генерального плану міста Києва розробили історико-архітектурний опорний план. У ньому систематизовано інформацію про території, пов’язані з розташуванням та збереженням об’єктів культурної спадщини столиці.

Зокрема, у Голосіївському районі станом на перше січня 2019 року було 856 об’єктів культурної спадщини.

На кресленні опорного плану відображені затверджені зони охорони для таких пам’яток культурної спадщини в Голосіївському районі:

  • Парк «Феофанія»;
  • Національний музей архітектури і побуту України (с. Пирогів);
  • Китаїв;
  • Комплекс національного виставкового центру «Експоцентр України» (виставка досягнень народного господарства).

– Найціннішими територіями району є відносно невеликі та розташовані далеко одна від одної ділянки археологічних комплексів Феофанії й Церковщини, Хотівського і Пирогівського городищ, територія Національного музею народної архітектури і побуту України, архітектурний і археологічний комплекси Китаєва, Лисогірський форт, окремі ділянки Національного аграрного університету і дослідних інститутів на проспекті Науки, а також центральна зона колишньої Виставки передового досвіду у народному господарстві (тепер виставкового центру «Експоцентр України»), – пояснили у КО «Інститут Генерального плану міста Києва».

Прилеглі до Дніпра заплавні території, території в районі Пирогова, Китаєва, урочища Церковщина, а також територія меморіального Байкового кладовища включені до зони охоронюваного ландшафту. Цінність мають також окремі частини Саперної Слобідки та селища Мишоловка. У межах цієї частини знаходяться об’єкти природно-заповідного фонду Києва національного значення – Голосіївський парк ім. М. Т. Рильського та Голосіївський ліс.

Значна частина територій району, а саме Голосіївський ліс і заплавні території Кончі-Заспи, мають переважно природоохоронний режим використання.

Прибережна зона Телички з Лисою горою, розташовані південніше від неї схили, Жуків острів, Ольгин, Козачий та інші Дніпровські острови включено до зони охоронюваного ландшафту, а вся інша територія Телички і частина території району «Новоє строєніє» із забудовою різної цінності – до зони регулювання забудови третьої категорії. Історична забудова району ближче до центральної частини міста входить в межі зон регулювання забудови другої і першої категорії.

У межах району також розташована частина території пам’ятки містобудування – вулиця Володимирська.

Джерело