Главная > Все новости > Активисты района > Енергоатом: ЗАЕС повністю знеструмлена через обстріли

Енергоатом: ЗАЕС повністю знеструмлена через обстріли

9 березня 2023 року о 3:53 ночі внаслідок рашистських ракетних обстрілів відключилася остання лінія зв’язку окупованої Запорізької АЕС з українською енергосистемою.Про це повідомляє НАЕК «Енергоатом», повідомляє Ділова столиця.

«Сьогодні, 9 березня 2023 року, о 3:53 ночі внаслідок рашистських ракетних обстрілів відключилася остання лінія зв’язку окупованої Запорізької АЕС з українською енергосистемою. Зараз станція знеструмлена і перейшла в режим блекауту вшосте за час окупації, 5-й енергоблоки стан, увімкнулися 18 дизель-генераторів для живлення власних потреб ЗАЕС. Пального для їх роботи залишається на 10 діб .

В Енергоатомі додають: у разі неможливості поновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статися аварія з радіаційними наслідками для всього світу.

«Крім того, всі вітчизняні атомні електростанції, що знаходяться на підконтрольній Україні території, розвантажили потужність через загрозу ракетного обстрілу. Станом на 6:30 ранку всі енергоблоки сумарно видають в енергосистему 4700 МВт. Через окупацію станції та втручання представників роса її роботу можливості української сторони щодо підтримки ЗАЕС у режимі безпеки значно обмежені» , — йдеться у повідомленні.