Главная > Все новости > Активисты района > Енергоатом оцінив наслідки аварії на Запорізькій АЕС

Енергоатом оцінив наслідки аварії на Запорізькій АЕС

Наслідки аварії на Запорізькій АЕС внаслідок дій окупантів можуть бути вдесятеро сильнішими за катастрофу на Чорнобильській АЕС. Про це, з посиланням на Енергоатом, повідомляє Корреспондент.

Так, для оцінки можливих наслідків катастрофи на ЗАЕС фахівці Державного агентства з управління зоною відчуження відштовхувалися від наслідків аварії 1986 року на ЧАЕС:

«На четвертому реакторі ЧАЕС було 2 000 паливних збірок, на ЗАЕС у шести реакторах і в сховищі відпрацьованого ядерного палива міститься до 18 тис. паливних збірок (у 9-10 разів більше). Тобто наслідки аварії на ЗАЕС можуть бути вдесятеро потужнішими, ніж у 1986-му на ЧАЕС», — йдеться у повідомленні.

Також фахівці стверджують, що у разі аварії площа потенційної зони відчуження становитиме до 30 тис. км² (як 10 Чорнобильських зон відчуження), а Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства. При цьому площа потенційної забрудненої території — до 2 млн км², а ступінь зараження інших територій України та Європи, Росії та Білорусі залежатиме від вітру.

«Кількість ліквідаторів може становити від 1 млн осіб, а загиблих — десятки тисяч, залежно від поточної кількості людей на території Запорізької області, кількість евакуйованих/відселених осіб — від 2 млн осіб. Також на неосяжну кількість років буде забруднена річка Дніпро. Аварія може призвести до викиду радіоактивного цезію-137 у кількостях, небезпечних для здоров’я людей, ґрунтів, водойм. Основна частина викидів припаде на Україну, але постраждають також ЄС, Білорусь та Росія», — написала Лала Тарапакіна, радниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів.

До аварії може призвести пожежа, вибух чи ураження снарядами, бомбами, ракетами.