Главная > Все новости > Анонсы > Електронні права: у кого можуть виникнути проблеми

Електронні права: у кого можуть виникнути проблеми

6 лютого відбудеться презентація мобільного додатку «Дія» та національної онлайн платформи «Дія. Цифрова освіта».

З цього дня кожен українець матиме доступ до мобільного додатку «Дія» з електронним посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу. Про це інформує Міністерство цифрової трансформації України.

 Проте «спіткнутися» ризикують громадяни, що мають документи старого зразка (ламіновані чи паперові) або, скажімо, змінювали особисті дані після отримання посвідчення водія. Наразі вихід лише один – заміна документів на сучасні– зазначили у Міністерстві.

Не зважаючи на очікування, деякі водії можуть зіштовхнутися з проблемами. Чому вони можуть виникнути, і які шляхи їхнього вирішення – читайте далі.

Як було:
Лише 2,5 мільйона українських водіїв мають повні та коректні записи у Єдиному державному реєстрі транспортних засобів МВС, а отже, без проблем зможуть отримати електронне посвідчення. Проте власників посвідчень водія в Україні набагато більше – 9,5 мільйонів.

Причина:
Єдиний державний реєстр транспортних засобів МВС сформувався у 2013 році. Тому повні та достовірні записи у ньому стосувалися переважно громадян, що отримали посвідчення водія після 2013 року. Головне – вони мають оцифровану фотографію.

Як вирішили:
Найбільш ефективним рішенням виявилася синхронізація реєстрів – Транспортного та Демографічного. Ми звірили дані про громадян, що мають посвідчення водія, в обидвох реєстрах та підтягнули фотографії з Демографічного реєстру у відповідні записи Транспортного реєстру, які цих фотографій не мали. Такий крок спрацював лише з тими громадянами, що мають біометричний закордонний паспорт або ID-картку. Потенційна аудиторія мобільного додатку розширилася до 5,5 мільйона водіїв.

Як було:
Ще одна проблема, яка стоїть на заваді аутентифікації у «Дії», – некоректність записів у Транспортному реєстрі або сумніви щодо їхньої достовірності з боку МВС.

Причина:
Причина цієї ситуації також полягає у недосконалості Реєстру транспортних засобів – його формували буквально по зернятку: деякі регіони вели реєстри у паперовому вигляді, деякі – у таблицях та застарілих базах даних. Це спричинило допущення великої кількості помилок при формуванні єдиного реєстру.

Як вирішили:
Аби переконатися у достовірності документів, необхідним етапом є додаткова їхня верифікація. Для цього запровадили у додатку необхідну можливість. «Дія» дає користувачеві посилання на Електронний кабінет водія, авторизуватися у якому можна швидко за допомогою BankID. Там водію запропонують завантажити фото з обох боків документу, що потребує додаткової верифікації, та заповнити невеличку форму. Заявка спрямовується у сервісний центр МВС, і після успішної перевірки водій отримує бажаний доступ до «Дії».

Джерело