Главная > Все новости > Активисты района > Британська розвідка розповіла про військових РФ на ЗАЕС та можливі ризики

Британська розвідка розповіла про військових РФ на ЗАЕС та можливі ризики

В огляді британської розвідки про війну в Україні йдеться про те, що російські військові продовжують перебувати на території Запорізької атомної електростанції і у зв’язку з цим залишаються три основні ризики для роботи ЗАЕС, повідомляє Українська правда.

21 серпня 2022 року знімки вказували на те, що РФ залишила та посилила військову присутність там, російські БТР розташовані у межах 60 метрів від реактора №5, пишуть в огляді.

Російські військові, можливо, намагалися приховати техніку, паркуючись під трубами та арками-проїздами.

«Росія, схоже, готується використати будь-яку військову діяльність України в районі ЗАЕС з пропагандистською метою. Доки РФ продовжує окупацію ЗАЕС, головний ризик для роботи реактора скоріш за все і далі буде в тому, що виникне порушення систем охолодження реактора, або пошкодження резервних ліній електропостачання, або працівники станції, які виконують свою роботу під тиском, допустять помилки», — зазначає британська розвідка.

Нагадаємо, 23 серпня міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров у розмові з главою МЗС Франції підтвердив згоду РФ на місію МАГАТЕ на ЗАЕС.

У МАГАТЕ сподіваються, що місія на ЗАЕС може відбутися у найближчі кілька днів.