Главная > Все новости > Анонсы > Безпечний Голосіїв: як мешканцям змінити район

Безпечний Голосіїв: як мешканцям змінити район

У Києві стартував проєкт Безпечний Голосіїв. Це експеримент, що має напрацювати дієві алгоритми взаємодії містян з поліцією та районною адміністрацією для розв’язання проблем безпеки району.Про це повідомила ГО DreamKyiv, що реалізує проєкт.

Чому Голосіївський район?

У рамках реформи місцеве управління поліції перетворюють на зразкову модель поліцейського офісу, застосовуючи нову філософію роботи — Community Policing. Суть в тому, що що офіцери приділяють більше уваги профілактичній роботі з урахуванням побажань мешканців, а городяни усвідомлюють відповідальність за безпеку спільноти та діють проактивно. Ми вже писали, що для жителів Голосіївського району в тестовому режимі запрацював сервіс «Електронний кабінет дільничного». Він діє на базі інтерактивної багатофункціональної онлайн-платформи «Взаємодія поліції та громади».

Яка мета проєкту? 

 — Ми хочемо перетворити небезпечні місця району на безпечні, залучивши місцевих мешканців, районну адміністрацію та поліцію, —розповіла керівниця проєкту Анастасія Багній.   Проаналізувавши поліцейську статистику щодо крадіжок та пограбувань, а також інформацію з опитувань мешканців, ми створимо мапу небезпечних місць району та сформуємо план перетворення кожного з них. Наприклад, у дворі є дитячий майданчик, де ввечері збираються дорослі та розпивають спиртні напої. Ми повідомимо про це дільничих, муніципальну варту. Також запропонуємо зробити освітлення цієї ділянки, що зробить її непривабливою для нічних посиденьок.

Світова практика Community Policing доводить, що небайдужі мешканці та добре впорядкована територія відлякують спонтанних злочинців. Тому «Безпечний Голосіїв» допомагатиме мешканцям району проводити аудит безпеки своїх будинків та об’єднуватись за принципом сусідської варти. 

Місія проєкту — згуртувати спільноту довкола вирішення проблемних питань. Його реалізація розрахована на вісім місяців.Як мешканцям долучитися?

—  повідомити про небезпечне місце
За посиланням збирають інформацію про будь-які публічні місця, де мешканці почуваються небезпечно: у неосвітлених переходах, біля мафів-«наливайок» чи у власних під’їздах. На основі отриманих даних координатор проекту створить карту небезпечних місць району та сформує план перетворення кожного з них.

— переглядати розділ Безпечний Голосіїв, де публікують новини проєкту та корисні матеріали.

— приєднатися до  групи «Безпечний Голосіїв» у Фейсбуці, де повідомлятимуться всі новини та активності проєкту

— прийти на зустріч

Проект сфокусований на роботі з трьома основними категоріями населення — активними киянами середнього віку, літніми людьми та молоддю — у таких форматах:
«Кава з поліцейськими».  Мешканців району та дільничних познайомлять на нейтральній території: в кав’ярнях чи бібліотеках. Зустрічей відбудеться 13 — по одній на кожну територіальну зону обслуговування дільничних. Почнуться на початку серпня, наймовірніше по суботах. Про їх проведення буде повідомлено в групі Фейсбуку, на сторінці проєкту, а також оголошення на будинках. 

Зустрічі з літніми людьми на тему «Як не стати жертвою шахраїв?». Зустрічі мають, передусім, допомогти їм знову відчути себе повноцінними членами громади. Заняття проводитимуть майбутні поліцейські, юристи та психологи — студенти і курсанти Національної академії внутрішніх справ разом із дільничними офіцерами. Зустрічей планується 13— по одній на кожну територіальну зону обслуговування дільничих. Почнуться також на початку серпня, наймовірніше ввечері по буднях. 

«Безпечний шлях до школи», «Правовий театр», «Жива бібліотека» з поліцейськими — за такими форматами планують співпрацювати зі школами, навчаючи дітей  змалку вчити бути відповідальними громадянами.Зустрічі стартуватимуть із початком навчального року за домовленістю зі школами. 

— допомогти 
Якщо ваша організація, ініціатива або ви особисто бажаєте долучитись до проекту — пишіть на bezpechne.community@gmail.com.