Главная > Все новости > Анонсы > 5 популярних веломаршрутів столиці

5 популярних веломаршрутів столиці

З кожним роком Київ стає все більш дружнім до велотранспорту. Лише за останні два місяці комфортними для прихильників двоколісного транспорту стали вулиці Ярославів Вал, Рейтарська, Пушкінська, Золотоворітська та Туполєва. 

Тож доки температура у столиці лишається комфортною для активного відпочинку, «Вечірка» підготувала топ-5 веломаршрутів столиці. 

До слова, якщо у вас немає власного двоколісного, його можна орендувати у сервісі Nextbike Kyiv. По Києву обладнано понад 250 станцій з велосипедами, а проїзд коштує усього 30 гривень за пів години. 

Центр – Труханів острів

Тривалість: 3 години.
Відстань: 22 км.

Маршрут: Шота Руставелі – Басейна – Хрещатик – Володимирський узвіз – Набережне шосе – Парковий міст – Труханівська – Набережне шосе – Фунікулер – Житомирська – Володимирська – Льва Толстого – Жилянська

На цьому маршруті й міська набережна, й історичний район Києва, й усіма улюблений фунікулер й звісно пляжі Труханового острова. 


Центральний залізничний вокзал – Голосіївський парк

Тривалість: 1,5 години.
Відстань: 15 км.

Маршрут: Жилянська – Казимира Малевича – бульвар Дружби Народів – Голосіївський проспект – Генерала Родимцева – Блакитного – Голосіївський проспект – бульв. Дружби Народів – Горького – Жилянська і повертаємося до Залізничного вокзалу.

Голосіївський парк було закладено ще у 1957 році. Там можна побачити вікові дуби й граби, які збереглись ще з започаткування парку. А на березі озера є станція прокату човнів і катамаранів, кафе, дитячий майданчик і атракціони. 

З цікавого, під час Другої Світової війни територією Голосіївського лісу проходила одна з ліній оборони Києва.


Парк Дружби Народів

Тривалість: 40 хвилин.
Відстань: 8.6 км.

Маршрут проходить між Троєщиною і Оболонню по острову Муромець. Заїхати до парку можна як з Московського моста, так і з північного боку Труханового острова.

У парку, окрім різноманітної флори та фауни, є кафе та обладнані пляжі. Також там можна знайти кілька пунктів велопрокату.


Троєщина – Європейська площа

Тривалість: 40 хвилин.
Відстань: 22 км.

Маршрут: проспект Генерала Ватутіна – Московський міст – вулиця Труханова – Парковий міст – Хрещатий парк – Володимирський спуск – Європейська площа. Доріжка по цьому маршруту виділена в окрему смугу.

До слова, цей маршрут особисто відкривав мер Києва Віталій Кличко.


Прогулянка Лівим берегом


Тривалість: 50 хвилин.
Відстань: 13 км.

Маршрут: проспект Бажана – Нікольський ліс – Парк Партизанської Слави – Русанівка – міст Патона – Національний музей історії ВВВ.

З цікавого, по цьому маршруту багато дерев, тож у жаркий літній день велосипедистам буде комфортно тут проїжджати.


Загалом за останні роки велодоріжки і велосмуги з’явилися на 110 км столичних доріг. Наприклад, на вулицях: Заболотного, Труханівська, Дніпровська набережна, просп.  Перемоги, Ватутіна, Миру, Визволителів і Палладіна, бульв. Дружби народів і Перова тощо.

Як повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв, вже тривають роботи з влаштування велоінфраструктури на просп. Степана Бандери та Любомира Гузара, вул. Довбуша, Володимирському проїзді, вул. Гончара та Липинського, бульв. Тараса Шевченка.

Водночас, зараз відбувається проєктування веломаршруту «Солом’янка – Центр», комплексної велодоріжки на Набережному шосе, пішохідно-велосипедного променаду вздовж набережної Труханового острову.

Джерело