Главная > Все новости > 21 червня 2020 року в Києві вдруге відзначають День батька.

21 червня 2020 року в Києві вдруге відзначають День батька.

З давніх давен батько був добувачем, а мати – берегинею оселі і роду. Але часи змінюються. Нині мати та батько все частіше спільно дбають про добробут сім’ї і  виховання дітей. Сучасні молоді люди будують свої родини на партнерських засадах. Все рідше можна почути, що виховувати дітей – це суто жіноча справа. Сучасні татусі з радістю долучаються до виховання своїх нащадків, виконують домашні, здавалося б, жіночі обов’язки. Ба більше! Сміливці йдуть з дружиною до пологової зали і разом «народжують» дітей. А це видовище не для слабкодухих. Відчайдушні татусі прагнуть з першої хвилини бути разом зі своїм малюком.

Фахівці стверджують, а приклади з життя доводять, що сім’ї, в яких рівномірно розподіляють сімейні обов’язки,  в яких татусі переймаються вихованням дітей, гуляють з ними, читають їм казочки перед сном, беруть із собою у походи, не словами, а власним прикладом вчать долати життєві негаразди, там міцні родинні стосунки,  там діти зростають спокійними і сильними, впевненими і доброзичливими, у гармонії із собою і світом.

 Як виховують своїх нащадків сучасні чоловіки? Що є пріоритетним у вихованні? 

Спеціально для Державної бібліотеки України для юнацтва  (Голосівський проспект, 122) своїми думками про виховання дітей поділились зіркові татусі.

Олесь Санін — український кінорежисер, актор, оператор, продюсер, музикант і скульптор

Дітей потрібно вчити бути чимось корисним людям. Це головне.                                                                   

Не потрібно намагатися втілювати в дітях свої нездійснені мрії. Придумувати замість них їхнє життя.  Не жити замість них. Батько має бути для дітей прикладом, повинен показувати приклад лідерства. Це його головна історія. В ставленні до мами, в ставленні до інших. Виховує батько тільки на власному прикладі. Все треба робити з любов’ю.

Ахтем Сеітаблаєв — український кримськотатарський актор, режисер театру і кіно

Дітей потрібно вчити поважати інших, поважати себе, а також тому, що навчатися потрібно скрізь. Сприймайте дітей як дітей, ставтесь до них як до рівноцінних співрозмовників, як до людей, яких ви поважаєте, щоб діти відчували це. Знаходьте час для дітей.

Сашко Лі́рник — казкар-лірник, інженер-будівельник та кораблебудівник, сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм

Навчайте своїх дітей любити свою родину – це головне, бо крім родини ніхто не допоможе. Для українців важливо любити українську мову, без неї не буде нічого.                                                               

Не можна батькам сваритися перед дітьми, не можна зараз дітей полишати на телевізори і гаджети. Треба з дітьми спілкуватися особисто, не менше години щодня.

Олександр Дерманський — український дитячий письменник

Дітей потрібно вчити добру, уникати браку спілкування, намагатися якомога більше часу проводити разом з дітьми.

Артем Чапай — український письменник, перекладач, репортер, мандрівник

Про виховання двох синів написав книжку «Тато в декреті», яка перемогла в номінації «Батьківська книжка року-2016» у конкурсі сайту БараБука.

Дітей потрібно навчити доброті і співчуттю до інших людей. Потрібно уникати надмірної суворості, з одного боку. З іншого боку — потурання. Батько — це абсолютно те саме, що й матір. Обоє батьків — це, в першу чергу, джерела безпеки дитини, джерела впевненості дитини в тому, що її люблять.

Украинский писатель Андрей Кокотюха во время презентации книги Даниила Яневского «Проект Украина. Известные истории нашего государства» в рамках XXI Международного «

Андрій Кокотюха – письменник, журналіст

Учіть дітей читати книжки, критично мислити, відповідати за будь-який свій вчинок, не боятися відповідальності і не боятися програти.

Тарас Тополя — соліст гурту «Антитіла», молодіжний посол UNICEF в Україні, cпівзасновник БФ «Вільні ЮА», волонтер

Учіть дітей комунікувати з іншими людьми, налагоджувати контакти, вміти вести себе в соціумі, тому що ми соціальні істоти. Відстоювати ті речі, в які ти віриш. Відстоювати свої принципи, знання, але при цьому бути гнучким, мати відкритий розум для інших ідей, інших думок.                                           

Навчіть дітей проявляти емпатію до інших людей, до світу, до тварин, до рослин, бути частиною природи, а не відокремленою одиницею. Головне – все робіть з любов’ю.

З повною версією результатів опитування «Батькова наука» знайомтесь на сайті або у Facebook Державної бібліотеки України для юнацтва за посиланням http://www.4uth.gov.ua/

Тетяна Тарасюк, Державна бібліотека України для юнацтва