Главная > Все новости > Анонсы > 19 станцій київського метрополітену обладнають дефібриляторами

19 станцій київського метрополітену обладнають дефібриляторами

Розпочалася реалізація проєкту переможців ГБ-2020 РеаніМетро, разом із КП «Київський метрополітен» та Департаментом транспортної інфраструктури КМДА.

Невдовзі на 19 найпотоковіших станціях метро з’являться дефібрилятори, якісні аптечки, а працівники пройдуть тренінги з першої допомоги за світовими стандартами.

Минулого року проєкти Громадського бюджету РеаніМетро зібрали більше 8 000 голосів киян і отримали 3 млн 633 тис. 600 грн на реалізацію.

Команда ініціаторів розповів про принципи розміщення дефібриляторів на станціях: 

  • видимість дефібрилятора, щоб в екстреній ситуації не шукати довго, і щоб щодня пасажири бачили його і звикали до його розташування;
  • зручна навігація до його місця розташування;
  • ящик з дефібрилятором не має заважати щільним потокам пасажирів, а ще о нього має бути неможливо стукнутись;
  • уніфікувати схему розташування дефа, щоб пасажири, бачачи його щодня, запам’ятовували місце розташування. Це можливо не на всіх станціях, але здебільшого дефібрилятор буде розташовуватися зовні кабіни чергового біля ескалатору на платформі;
  • ящик з дефібрилятором буде в зоні, що охоплюється камерами спостереження, щоб зменшити вандалізм;
  • так як у кожен проєкт РеаніМетро, окрім дефібрилятора, закладено ще мінімум по 2 аптечки на станцію, ми матимемо на кожній станції одну аптечку на платформі — у кабіні чергового (біля ескалатору або у службовому приміщенні), і одну — нагорі (у контролера біля турнікетів).

Отже, найближчим часом дефібрилятори, аптечки і тренінги для працівників метро будуть закуплені коштом Громадського бюджету!

Яку проблему вирішує проєкт

Щороку близько 350 000 раптових зупинок серця трапляється поза лікарнею у США (статистика в Україні відсутня). Після раптової зупинки серця людина живе ще 5-7 хвилин. А скільки часу потрібно, щоб швидка допомога доїхала та спустилась вниз у метро? 45% жертв раптової зупинки серця виживають, коли простий перехожий надавав допомогу. Кожна хвилина зволікання наближує до смерті. З листопада 2018 по січень 2019 року в київському метро померли семеро людей – не від травм, раптово і моментально. Кожному з них викликали швидку, часом поруч були небайдужі громадяни, які знали, як діяти у цій ситуації…Але маємо сім смертей, яким можна було запобігти. Так як метро – потенційно травмонебезпечний транспорт, саме йому варто стати прикладом для інших державних підприємств у вмінні надавати першу допомогу.

Соціальна ефективність та загальнодоступність

Дефібрилятори (АЗД) в метро створюють «острівці безпеки» по всьому місту. Вміти надавати першу допомогу – нове правило етикету для киян. Проєкт зможе знизити смертність та зменшити наслідки нещасних випадків у метро. Результат проєкту є загальнодоступним: будь-який пасажир метро зможе скористатися дефібрилятором, адже це не потребує спеціальних знань, а якщо на станції станеться нещасний випадок, поруч завжди буде навчений першій допомозі працівник метрополітену з якісною аптечкою.

Джерело